Sałatka z pieczonymi ziemniakami, kurczakiem i papryką

Mięsa

Składniki:

  • 210g filetu z kurczaka
  • 200g ziemniaków
  • 1 czerwona papryka
  • 1- 2 garście mixu sałat z rukolą
  • łyżka oliwy z oliwek
  • sól, pieprz, rozmaryn, tymianek, słodka papryka, słodka wędzona papryka

Przygotowanie:

Ziemniaki obrać, pokroić na 2-3 cm kawałki lub na plasterki (do 1cm grubości). Piekarnik nagrzać do 220 stopni C. Ziemniaki ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, posypać solą, pieprzem, tymiankiem i rozmarynem. Piec przez 15 minut. W międzyczasie pokroić kurczaka na mniejsze kawałki (filet przekroić na pół, a grubszą część dodatkowo na 2 cieńsze kawałki). Posypać solą, pieprzem, słodką i wędzoną papryką. Paprykę umyć, wyciąć gniazdo nasienne, pokroić na większe kawałki. Otworzyć piekarnik i wysunąć blaszkę (jeśli przygotowujemy większą ilość blaszkę należy całkiem wyjąć, żeby nie obniżać temperatury piekarnika), obok ziemniaków położyć kurczaka i paprykę. Piec jeszcze przez 20 minut. W międzyczasie umyć i osuszyć sałatę, przełożyć do miseczki. Upieczonego kurczaka pokroić na mniejsze kawałki. Wymieszać z sałatą, ziemniakami i papryką. Polać oliwą z oliwek.

 

Wszystkie publikowane przez nas przepisy są zbilansowane według następujących wartości (+/-10%) :
525kcal, 45g białka, 55g węglowodanów, 18g tłuszczów
Kaloryczność i proporcje makroskładników są zgodne bazą dużego posiłku programu 2xME. Chcąc uzyskać wartości odpowiadające bazie małego posiłku (350kcal +/-10%) należy użyć o 1/3 mniej ilości każdego składnika.

Chcesz wiedzieć dlaczego warto komponować posiłek według powyższych proporcji?
Chcesz stworzyć własny program redukcji tłuszczu nie wymagający dużego zaangażowania z wykorzystaniem naszych przepisów? Przeczytaj książkę 2XME i dowiedz się jak wyrzeźbić swoje ciało bez zbędnego wysiłku.

Zobacz inne przepisy