Placuszki z jabłkami

Dania na słodko

Składniki:

  • 3 jajka
  • 50g mąki
  • 1 duże jabłko
  • łyżeczka erytrytolu
  • cynamon
  • 10g oleju kokosowego (do smażenia)

 

Przygotowanie: 

Jajka zmiksować z mąką, erytrytolem i cynamonem na gładką masę. Jabłko obrać, wyciąć gniazdo nasienne i pokroić w cienkie plasterki. Rozgrzać patelnię z nieprzywierającą powłoką, dodać olej. Plasterki maczać w cieście i kłaść na  patelni. Aby wykorzystać całe ciasto polewać każdy racuszek dodatkową łyżką ciasta. Smażyć z obu stron na złoty kolor.

 

Wszystkie publikowane przez nas przepisy są zbilansowane według następujących wartości (+/-10%) :

525kcal, 45g białka, 55g węglowodanów, 18g tłuszczów. Kaloryczność i proporcje makroskładników są zgodne bazą dużego posiłku programu 2XME. Chcąc uzyskać wartości odpowiadające bazie małego posiłku (350kcal +/-10%) należy użyć o 1/3 mniej ilości każdego składnika.

W przypadku przepisów zawierających jaja odchylenia od podanych proporcji makroskładników mogą być nieco większe (kaloryczność pozostaje zgodna), jest to jednak bez wpływu na skuteczność programu 2XME, a bardzo często z korzyścią dla zdrowia.

Chcesz stworzyć własny program redukcji tłuszczu nie wymagający dużego zaangażowania z wykorzystaniem naszych przepisów? Przeczytaj książkę 2XME i dowiedz się jak wyrzeźbić swoje ciało bez zbędnego wysiłku.

Zobacz inne przepisy

9 kwietnia 2018

Pudding ryżowy z malinami i galaretką

Czytaj dalej
Dania na słodko
9 kwietnia 2018

Kluseczki jaglane z truskawkami

Czytaj dalej
Dania na słodko
9 kwietnia 2018

Omlet owsiany z owocami

Czytaj dalej
Dania na słodko